Mohou psi do areálu?

 Psi, kromě asistenčních, do areálu Michalu nesmí, a to bez ohledu na jejich velikost, hmotnost, rasu apod. Výjimka je udělena pro kemp, kde je však nutný předchozí souhlas provozovatele kempu a psi či jiná zvířata se nesmí venčit ani koupat v areálu koupaliště.

 

 Jízdní kolo - lze vzít sebou do areálu?

Ano, jízdní kolo lze vzít sebou do areálu. Zde je možno buď využít stojany nebo si vzít kolo "k dece". Jízda na kole v areálu je však zakázána. Koupaliště Michal nepřejímá za jízdní kolo žádnou odpovědnost.

 

 Jaké jsou možnosti ubytování v areálu?

V areálu je v provozu skromný kemp, kde lze strávit noc ve svém stanu, karavanu či obytném autu. Chatky k dispozici nejsou.

Doporučit můžeme partnerský Penzion ve skále v lokti či Statek Bernard (kontakty zde). Dále zájemcům doporučujeme vyhledat na netu ubytování na příslušných ubytovacích serverech v Sokolově, případně v okolních obcích - Hrušková u Sokolova, Březová (u Sokolova - zde pozor, Březová je rovněž u K. Varů), Dolní Rychnov, či vzdálenější Staré Sedlo či Loket nad Ohří.

 

Jsou atrakce zpoplatněné?

Základní atrakce, a to vodní i ty na břehu, zpoplatněné nejsou. Toto se týká vodních plovoucích atrakcí, tobogánu i trojskluzavky, skákacího hradu, dětských hřišť a prolézaček. Rovněž plážová písková hřiště jsou k dispozici zdarma, zde ovšem mají předost návštěvníci, kteří si za úplatu půjčí míč či rakety. Zpoplatnéná jsou šlapadla, pramice a další sportovní vybavení, zejména minigolf či tenisový kurt. Na Michalu je v provozu půjčovna paddleboardů - tu provozuje jiný právní subjekt, který půjčuje paddleboardy za úplatu.

 

Lze do areálu přinést vlastní plavidla či sportovní potřeby?

Ano, toto je možné. Jsou zde však podmínky - bez souhlasu koupaliště Michal nelze provozovat žádnou komerční aktivitu (půjčovat čluny, paddleboardy, apod. za úplatu), pro používání paddleboardů je nutné dodržovat pravidla zveřejněná zde. Používání motorových člunů (i elektrických) není na Michalu dovoleno.

 

Jak je to se slunečníky?

V areálu jsou k dispozici pevně zabudované velké slunečníky, které mohou návštěvníci využívat zdarma. Dále je možné si za úplatu zapůjčit menší slunečníky. Návštěvníci si mohou samozřejmě přinést své vlastní slunečníky, sluneční steny, apod.

 

Jaké je na Michalu stravování?

V areálu zajišťuje stravování společnost Sokorest s.r.o. (www.sokorest.cz) nabízející běžný sortiment, a to jak alkoholické a nealkoholické nápoje, tak i teplé a studené pokrmy. K dispozici je dále u vstupu instalovaný nápojový automat.

 

Jaké jsou možnosti úschovy cenností?

U vstu do areálu jsou instalovány bezpečnostní schránky, kam lze drobnosti (doklady, telefony, foťáky, ...) za drobnou úplatu uschovat. Koupaliště Michal nepřebírá odpovědnost za uložené věci, nicméne boxy jsou monitorovány kamerovým systémem pro případ potřeby řešení mimořádných událostí.

 

Mohu se dostat na Michal prostřednictvím MHD ze Sokolova?

Až na Michal to není možné, žádná z linek MHD na Michal nezajiždí. Nicméne k areálu se lze z centra či od vlakového a autobusového nádraží alespoň výrazně přiblížit - návod je zde.

 

Jaká jsou omezení pro používání tobogánu a trojskluzavky dětmi?

Dle provozního řádu je minimální věk stanovek nad 10 let. Pokud přijde rodič či jiný dospělí návštěvník na togobán či trojskluzavku s menším dítětem s tím, že pojede s ním, nebudeme mu bránit. Je však třeba si uvědomit, že tímto dochází k porušení provozního řádu s veškerými možnými důsledky a následky pro tohoto dospělého návštěvníka. Koupaliště Michal nemůže za tyto případy nést odpovědnost.

 

Lze v areálu rozdělávat oheň či grilovat?

Nelze. Z bezpečnostních důvodů není povolené v areálu bez předchozího souhlasu provozovatele rozdělávat oheň ani grilovat (a to ani v jednorázovém grilu).